יישור שיניים

יישור שיניים
במשך למגמת עליית ההתעניינות של טיפולי האסתטיקה בעידן הנוכחי, גם טיפולי יישור שיניים הפכו נפוצים מאד, הן בקרב ילדים והן בקרב מבוגרים. אם פעם זה נעשה בעיקר מטעמים רפואיים, כיום אנשים פונים לטיפולי יישור שיניים גם כשמדובר בעיקר מטעמי אסתטיקה.
תחום יישור השיניים התפתח מאד בשנים האחרונות, גם בטיפולים וגם בתוצאות.
כמו בתחום רפואת השיניים בכלל, גם ביישור השיניים בפרט יש כיום טיפולים מתקדמים וחדשניים.
המטרה הסופית היא תמיד: לשמור על בריאות הפה והשיניים, לשפר את המראה האסתטי, וכמובן אז גם המטופל או המטופלת לא יפסיקו לחייך… מה שמשליך גם על בטחונו העצמי ושביעות הרצון מאיך שהוא נראה.

קיימות שתי שיטות עיקריות ליישור שיניים:
• שיטת המכשור הנשלף – על ידי פלטות שקופות (קשתיות שקופות) בשיטת INVISALIGN
• שיטת המכשור הקבוע – שבה לרוב משתמשים בד"כ סמכים מחומר מתכתי אותם מתקין הרופא בצד הפנימי או החיצוני של השיניים.
השיטה המובילה והמומלצת, ששייכת לשיטת המכשור הקבוע הינה שיטת דיימון DAMON
בשיטה זו משתמשים בסמכים ננעלים ממתכת או מחרסינה, שהופכת את הסמכים הננעלים לנסתרים ופחות בולטים בנראות.

לשיטה זו יש מספר יתרונות חשובים:
1. זמן הטיפול קצר יחסית לעומת שיטות אחרות, והתוצאות מהירות ומשביעות רצון.
2. היא מתאימה לכל הגילאים.
3. בזמן התקנת הסמכים כמעט ואין כאבים.
4. הסמכים מאד קטנים יחסית לסמכים אחרים בשיטות יישור שיניים אחרות, ואין צורך בשימוש בגומיות.
5. פגישות של המטופל פעם בחודשיים.
במרפאת שיניים רב תחומית YG DENT כל מטופל יכול לבחור לאחר הייעוץ המקצועי שיקבל בשיטת היישור המתאימה לו ביותר בהסתמך על שלושה פרמטרים:
1. מבנה השיניים של המטופל.
2. צרכיו הרפואיים והאסתטיים.
3. בהתאם לתקציב שעומד לרשותו.

מגוון שיטות טיפול
בתחום של יישור שיניים ניתן למצוא מגוון שיטות טיפול ומכשירים שונים. מטרת הטיפול הינה לשמור על בריאות השיניים והפה ולשפר את המראה האסתטי כך שהמטופל זוכה לחיוך מרשים עם שיניים בריאות ויפות.
כדאי לדעת כי לכל שיטת יישור שיניים מחיר שונה וגם משך הטיפול משתנה בין השיטות השונות. ניתן לבחור בשיטה הרצויה לאחר ייעוץ מקצועי הניתן על ידי רופאה מומחית מובילה בתחום יישור השיניים. יש שיטות מהירות ליישור השיניים המביאות לתוצאה איכותית ומרשימה, וישנן כיום גם שיטות ליישור השיניים ללא סמכים אותם ניתן לראות, לדוגמה פלטה שקופה או סמכים פנימיים.

שיטת המכשור הקבוע
שיטת המכשור הקבוע, כאשר משתמשים בסמכיים מנעליים של חברת דיימון DAMON או של חברות אחרות בסמכים הפשוטים, כאשר ב DAMON יש סמכים מנעליים מתכתיים או מחרסינה.
מכשור קבוע או נשלף כאמור, יש מגוון שיטות של יישור שיניים וניתן לבחור בין שיטה עם מכשור קבוע כמו סמכים ממתכת אותם מתקינים על החלק הפנימי או החיצוני של השן, וישנם סמכים שקופים או סמכים מחרסינה אותם קשה לראות.
ניתן להתקין את הסמכים, בהתאם להמלצת רופאה מומחית, על החלק הפנימי של השן כדי לא לראותם. בנוסף, ניתן לבחור בשיטות עם מכשור נשלף כמו פלטה שקופה או רסן.
מחיר יישור שיניים נקבע רק לאחר אבחון מקצועי, משך זמן וסוג הטיפול, ובהתאם למצב הקיים והתכנית שיש לבצע כדי להגיע לתוצאה הרצויה.

כישורים

פורסם ב

16 באוגוסט 2020

התקשרו כעת